O kapele

2023

Nový kytarista, druhé album, první akustické vystoupení

Na jaře jsme odjeli naše druhé tour s názvem "Tak na co čekáš? 2" s kapelami Švindl a Blank Out + několik dalších samostatných koncertů včetně např. Žižkovské Noci či Punkáčů na sněhu v Jihlavě.

Na začátku léta kapelu opouští Boci (Radek Čáp) a na post sólového kytaristy nastupuje Petr Michal. S ním jsme rovnou nahráli cover na song "Mezi cvoky" od Plexis na výroční vzpomínkovou desku na zemřelého Petra Hoška.

Léto se neslo ve znamení objíždění festivalů jako Fest Pod Parou, domácí Bez Šance Fest či Koterecfest, který byl zároveň naší druhou vyjížďkou na Slovensko. Na Bez Šance Festu jsme zároveň pokřtili naše druhé album Zdrhnout. Kmotry alba byli Boci, Fíďa z kapely Švindl a Honza z kapely Blank Out. K albu ještě před jeho vydáním vyšel videoklip "Punkrock story".

Na podzim jsme mezi občasné koncerty zavítali do studia nahrát 4 singly na připravovanou desku k výročí 10 let kapely, která vyjde v březnu 2024. Zároveň s tím jsme pracovali na dalších přípravách těchto oslav a k tomu začali zkoušet akustickou verzi koncertu. První akustický koncert se uskutečnil v komorním duchu na konci roku v Polici v Pensionu 65 v nástrojovém složení 2x kytara + cajon + tamburína.

2022

Jarní tour "Tak na co čekáš?" s festivaly a výjezdem na Slovensko, nové album

Na jaře jsme odjeli naše první tour s názvem „Tak na co čekáš?“ s kapelami Švindl a Blank Out + pár dalších samostatných koncertů.

Přes druhou půlku jara a celé léto jsme odehráli několik letních festivalů jako Fest Pod Parou, Brněnec Fest, náš domácí Bez Šance Fest, Číro Fest či Kravín Fest. V rámci toho jsme v srpnu i poprvé vyjeli na Slovensko, a to rovnou na jejich největší punkový fest Punkáči Deťom.

V druhé polovině roku jsme mezi občasnými klubovými koncerty většinu času zasvětili přípravě a natáčení našeho druhého alba, jehož vydání se předpokládá v polovině roku 2023. Jako jeho první vlaštovka byl v říjnu vydán singl „Vítej mezi spodinou“ i s novým klipem z Bez Šance Festu.

2021

Nové album RA-DOST, 2 videoklipy, úspěšný křest

První půlrok 2021 se nese opět ve znamení zrušených koncertů. Během této doby jsme dokončili veškeré práce na novém (a vůbec prvním) albu RA-DOST, které bylo vydáno na 1. máje a pokřtěno 12.6. v Polici. Křtiteli alba byli Pípa ze Studio Pulton, kde se album natáčelo, a Martíček z Houby, coby producent. Křest byl navíc prvním koncertem roku. K albu ještě před jeho vydáním vyšly 2 videoklipy „Bráníš“ a „Dost (positive)“.

Během léta jsme stihli odehrát pouze 8 koncertů před dalším omezením kulturních akcí. Krom námi pořádaného a vydařeného Bez Šance Festu a Křestu CD se jednalo např. o legendární Zakoule Punk Fest nebo Punkrock for Ferdinand.

Od října do konce roku jsme krom vládních restrikcí byli navíc omezeni i vážnými zdravotními problémy jednoho ze členů. V této době jsme začali pracovat na novém materiálu pro další desku, připravovat poslední klip k albu RA-DOST a nový design merche.

2020

5 koncertů na začátku roku, pak utlumená činnost a práce na albu

Na začátku roku stihneme odehrát 5 koncertů (včetně vlastních narozenin) před příchodem omezení kvůli pandemii Covidu. Až do léta je pak činnost kapely utlumena pouze na občasné zkoušení a práci na zbytku alba.

Přes léto a začátek podzimu odehráno 9 koncertů včetně námi pořádaného Bez Šance Festu, některé další akce byli zrušeny nebo jsme je sami byli nuceni zrušit kvůli nákaze. V červenci vydáváme singl „Přijde doba“ i s videoklipem.

Podzim a zima jsou opět ve znamení omezení koncertů kvůli pandemii Covidu. To využíváme k dokončení prací na připravovaném albu a zkoušení nových věcí.

2019

Nové EP "Končíš kámo" s videoklipy, jubilejní křest v klubu Bazzén, rekordní festivalová sezóna

V zimě a na začátku jara natáčíme nové EP „Končíš kámo“, které křtíme v Náchodě v klubu Bazzén u příležitosti 5 let kapely. Ke všem písním EP je rovnou i natočena série videoklipů. V tomto roce je nejnabitější festivalová sezóna v naší historii, která vrcholí na Festu Pod Parou.

2018

Rozšíření s novým kytaristou a úspěšná festivalová sezóna. 4. ročník Bez Šance Festu a nahrání trojsinglu

Začátkem roku se k nám přidává Radek Čap na pozici kytaristy, upravujeme tedy písně pro 2 kytary do toho koncerty po celé ČR a Polsku + nahrání trojsinglu ve studiu Pulton, videoklipy, atd…Festivalová sezóna je poprvé ve znamení větších akci jako Číro Fest či Brněnec Fest, stále organizujeme náš Bez Šance Fest nyní už 4. ročník

2017

Jarní koncertní tour a nový singl "Píseň pro lidi". Letní změny a hledání kytaristy. Křest EP "To je boj!" v Náchodě

Během jara koncertujeme po celé České republice od Hodonína po Prahu a nahráváme singl „Píseň pro lidi“ a k němu následně natáčíme i klip. V květnu jsme měli i troják v jeden den. Na konci léta odchází Mára a sestava se vrací do tříčleného složení a hledá kytaristu. Během toho neustálé koncertování po celé ČR 24.11. Křest EP „To je boj!“ v Náchodě v klubu Bazzen s kapelami Houba a The Fialky.

2016

Na jaře 7 koncertů, včetně oslavy narozenin a výročí kapely. Letní objížďka 5 festivalů a Bez Šance fest

Na jaře 7 koncertů, z toho jedna oslava narozenin a taky výročí 2 let Bez Šance. Podium jsme sdíleli s kapelami Dukla Vozovna, Kohout Plaší Smrt, Synové Výčepu, Dilemma in Cinema, Inseminační Stanice, Heebie Jeebies a dalšími přes léto jsme objeli 5 festivalů a pořádali druhý Bez Šance fest s účastí okolo 150 lidí a skvělou atmosférou v červenci jsme opět zavítali do studia a natočili singl „Volání“ podzim proběhl opět ve znamení klubových koncertů s mnoha kapelami a také jsme už zavítali poprvé mimo Východní Čechy. Během podzimních koncertů se k nám připojuje Marek v roli zpěváka, čímž se koncerty více rozjíždějí…

2015

Koncertní rok "Bez Šance": Od jara až do Vánoc plný oslav, nových kontaktů a hitových singlů

Během jara 5 koncertů s kapelama jako The Fialky, VHS, Vision Days, Inseminační Stanice, Driák, Synové Výčepu, Staré Pušky, Werglův Pjos, Tragedis,…… od Broumova po Hradec Králové 14.3. Oslava roku kapely v Bazzénu v Náchodě za účasti cca 80 lidí a bezvadné atmosféry. Navázali jsme nové kontakty a pořádně to oslavili.přes léto 4 koncerty s kapelama jako Vypsaná Fixa, Streetmachine, Nátěrová Hmota, Heebie Jeebies a mnoha dalšíma, postupný rozjezd s velkým ohlasem fanoušků 11.7. 1. Bez Šance fest v Polici u Číži. Velká účast přes 150 lidí a solidní pařba. Akorát díky Honzový nemoci jsme měli záskok v podobě Lukeše z Pit Full Death a odehráli 2 písničky v srpnu natočení prvního songu „Lovesong“ studiově ve studiu Pulton Velké Poříčí podzim je ve znamení koncertování po celém širém kraji s kapelama jako Purgen(RU), SPS, Malomocnost Prázdnoty, N.V.Ú., Plexis, Slobodná Európa(SK), Punk Floid, Volant, Houba, Leniwiec(PL), Staré Pušky, VHS, Vision Days, Hubert Macháně, Donaha a mnoha dalšíma. Na jedné akci místo Honzy na jedné akci záskok Iky z Tuhý 5ky. O vánocích pořádání druhého ročníku vánoční akce a natočení druhého singlu „Mobil“ opět ve studiu Pulton.

2014

Lednový příchod nového bubeníka a nová zkušebna

V lednu příchod Honzy nového bubeníka a nová zkušebna na busáku v ostrostřelecké klubovně v průběhu jara naše projevy začínají mít nějakou formu a charakter a můžeme začít mluvit o vzniku Bez Šance na konci května odchází Jindra přes léto se moc nezkouší, ale přesto tvoříme mnoho nových songů a už dolaďujeme playlist 3.10. první koncert – v Polici na Poště s kapelou Pit Full Death. Účast přes 60 lidí. Celkem se nám to až na pár malých chyb povedlo a moc jsme si to užili. Byl i velký ohlas od fanoušků 27.12. první námi pořádaná akce a druhý koncert. Účast přes 120 lidí a výborná atmosféra. Špatný zvuk a pár chybek, ale velký ohlas. Jinak vše při starém-zkoušení a nové songy.

2013

První schůzka ve zkušebně

15.3. první schůzka ve zkušebně – minizkouška u Ondry ve sklepě ve složení Ondra, James a Márty Vlach během jara zkoušky u Ondry většinou ve dvou + občas s námi hraje Tomáš Kollert během léta se nezkouší vůbec v září příchod Jindry od listopadu zkušebna na bazénku na Žděřině v prosinci odchází Tomáš a hrajeme jen ve 3 bez bicích.